iPad Mini daha güçlü işlemci

Ülkemizde satışa sunulmasına kısa süre kalan Retina iPad Mini, geçtiğimiz hafta bazı ülkelerde satışa sunulmuştu. O günden bu yana cihazı ayrıntılı deneyimleme fırsatı yakalayan dünyanın önde gelen teknoloji eksperleri, deneyimlerini teknoloji severlerle paylaştı. Ortak görüş Retina iPad Mini, ekranı ve donanımıyla boyundan büyük işlerin altından başarıyla kalkıyor; ancak değerlendirmenin içine fiyatlar girince işler karışıyor.

İşte Retina iPad Mini ile vakit geçiren isimlerden ilk yorumlar:

Cnet

Artılar: Yeni iPad Mini, sahip olduğu yüksek çözünürlük muazzam ekranıyla iPad Air'ın en önemli rakibi. Açık ara hızlı A7 işlemcisi, daha hızlı data transferi anlamına gelen gelişmiş Wi-Fi ve LTE bağlanabilirlik yetenekleri, cihazın önemli artılarından. Ayrıca tüm bu iyileştirmelere rağmen pil süresi, selefiyle aynı ya da daha iyi.

Eksiler: 399 dolarlık başlangıç fiyatı, küçük ekranlı tablet pazarında en büyük dezavantaj. Hele ki konu hücresel ya da daha yüksek kapasiteli modeller olunca bu fiyat çok daha yükseliyor. Ayrıca iPhone 5s'in önemli özelliklerinden olan Touch ID'ye sahip olmaması cihazın eksilerinden.

Sonuç: Yeni iPad Mini, iPad Air'ın yeteneklerinden herhangi bir şey kaybetmeden daha küçülmüş, küçük forma bürünmüş hali. Geçen seneye göre fiyatı daha pahalı ancak bu harika küçük bir tablet olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Gizmodo

Bu yılın iPad Mini'si, biraz vakit geçirdikten sonra, mükemmel bir resim ortaya koyuyor.

Evet. Hepsi bu. Yeni iPad Mini, sonunda Android'li tabletlerle yarışacak mükemmel ekrana kavuştu.

Hoparlör yerleşimi, özellikle yatay çalışma modunda, gerçekten sıkıntı yaratıyor. Eliniz maalesef yatay konumda hoparlörleri kapatıyor ve sese darbe vuruyor. Bu konuda yapacak bir şey yok.

16GB için 400 dolar. Bu fiyat gerçekten moral bozuyor, özellikle de son derece kaliteli ekranlara sahip olup fiyatları da 150 dolar daha ucuz olan rakiplerini görünce. 400 dolar çok para, hele ki bu yüksek fiyat, tabletin sahip olması gerekenler arasında ilk sırada yer alan kaliteli bir ekrandan kaynaklanıyorsa.